Film Oferta FVA I love KR I love WA Projekty Kontakt
 
 
Strona Główna »

PIK-owy Laur 2009 dla Katarzyny Janowskiej i Romana Kurkiewicza. Nagroda specjalna dla dodatku do Dziennika Gazeta Prawna Kultura.

W piątek, 5 listopada 2010, odbyła się gala wręczenia nagród PIK-owy Laur za rok 2009. W sali Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie laureaci odebrali je z rąk Piotra Marciszuk, prezesa PIK, Aldony Zawadzkiej, wiceprezes izby i Rafała Skąpskiego, prezesa PTWK.

Kraków 5.11.2010 - Wręczenie nagród Pikowy Laur 2009 - czas 50.20 min Wykład okolicznościowy prezesa Andrzeja Nowakowskiego - czas 25.46 min

W kategorii dziennikarstwa drukowanego, co zgodnie z regulaminem brzmi „za promowanie książek i czytelnictwa w prasie” nagroda główna przypadła Katarzynie Janowskiej, naczelnej redaktor tygodnika „Przekrój”.
Za promowanie książek i czytelnictwa w mediach elektronicznych nagrodę główną otrzymał Roman Kurkiewicz. W komunikacje o nominacji do nagrody napisaliśmy, że nasz laureat związany jest z radiem TOK FM, ale do końca nie jesteśmy tego dzisiaj pewni…
Nagrodę Specjalną w imieniu redakcji dodatku do DGP Kultura odebrał Piotr Kofta, laureat PIK-owego Lauru z roku 2007. Tegoroczne jury zdecydowało o przyznaniu tego pozaregulaminowego wyróżnienia za rzetelne, nieustanne i profesjonalne przekazywanie informacji o nowościach wydawniczych. Rafał Skąpski, wręczając nagrodę wyraził nadzieję, że mimo połączenia dodatku Kultura i Programu TV, co piątek nadal będziemy otrzymywać aktualne i pełne informacje o nowościach wydawniczych.